Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkPad ThinkPad Yoga

ThinkPad X1 Yoga Gen 5 (Touch)

14" FHD, Intel Core i7-10510U, 16GB RAM, 512GB SSD, Win 10 Pro

131 490 ден
125228.57

[ThinkPad X1 Yoga Gen 5  (Touch)] | LenovoOnline.mk

ThinkPad X1 Yoga Gen 5 (Touch)

14" FHD, Intel Core i7-10510U, 16GB RAM, 512GB SSD, Win 10 Pro


Стилски, мултифункционален, бескомпромисен ултрабук од новата генерација

ThinkPad Yoga X1 од 7-ра генерација е наменет за деловни корисници со високи перформанси. 360-степени ротација на екранот му овозможуваат да работи во четири режими: laptop, tablet, tent и stand. Има легендарна ThinkPad сигурност и безбедносни алатки кои го прават неспоредлив мултифункционален бизнис ultrabook. Екранот е FHD технологија со 10 точки на допир, вклучувајќи го и ThinkPad Pen Pro. Моделот има процесор Intel Core i7, 16GB RAM и 512GB SSD и оперативен систем Windows 10 Pro.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачкаБесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >