Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo Gaming Lenovo Legion

Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black

15.6" FHD, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, RTX 2060 6GB GDDR6, no OS

Производот не е достапен

[Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black ] | LenovoOnline.mk

Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black

15.6" FHD, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, RTX 2060 6GB GDDR6, no OS


Направен за гејмери, од гејмери

Надградувајќи се на веќе импресивната GTX серија, RTX графичката картичка, нуди неверојано брз и тивок перформас. Со помош на системот Coldfront 2.0, 15-инчниот гејмерски лаптоп, Legion 5, останува ладен без разлика колку е оптоварен. Моќното аудио од 2х2W Harman звучниците, ќе ве понесе во играта со три-димензионалниот сараунд звук. Моделот е без оперативен систем. Боја - црна.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >