Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo IdeaPad IdeaPad 3 Series

IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey

15.6" FHD, AMD Ryzen 5, 12GB, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, no OS

31 490 ден
29990.48

[IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey] | LenovoOnline.mk

IdeaPad 3 15ALC6 Arctic Grey

15.6" FHD, AMD Ryzen 5, 12GB, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, no OS


15.6-инчен стилски и тенок лаптоп со високи перформанси

Новиот IdeaPad 3 не го изневерува стилот на Lenovo за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 3 доаѓа со AMD Radeon Graphics видео картичка, висока резолуција на екранот и неверојатен квалитет на звук, што го гарантираат Dolby Audio 1.5W x 2 звучниците. Лаптопот доаѓа со последната генерација на процесори AMD Ryzen 5, 12GB RAM, 512GB SSD и без оперативен систем. Боја - сива.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >