Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo IdeaPad IdeaPad 3 Series

IdeaPad 3 14ITL6 Arctic Grey

14" FHD, i5-1135G7, 8GB, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Win 10 Home

Производот не е достапен

[IdeaPad 3 14ITL6 Arctic Grey ] | LenovoOnline.mk

IdeaPad 3 14ITL6 Arctic Grey

14" FHD, i5-1135G7, 8GB, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Win 10 Home


15.6-инчен стилски и тенок лаптоп со високи перформанси

Новиот IdeaPad 3 не го изневерува стилот на Lenovo за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 3 доаѓа со видео картичка Integrated Intel Iris Xe Graphics, висока резолуција на екранот и неверојатен квалитет на звук, што го гарантираат Dolby Audio 1.5W x 2 звучниците. Лаптопот доаѓа со последната генерација на процесори Intel Core i5, 8GB RAM, 512GB SSD и со оперативен систем Windows 10 Home 64. Боја - сива.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >