Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo Gaming Lenovo Legion

Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black

15.6" FHD, i5-10300H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650Ti 4GB GDDR6, no OS

57 890 ден
55133.33

[Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black ] | LenovoOnline.mk

Lenovo Legion 5 15IMH05H Phantom Black

15.6" FHD, i5-10300H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650Ti 4GB GDDR6, no OS


Направен за гејмери, од гејмери

Надградувајќи се на веќе импресивната GTX серија, NVIDIA GeForce GTX 1650Ti 4GB GDDR6 графичката картичка, нуди неверојано брз и тивок перформас. Со помош на системот Coldfront 2.0, 15-инчниот гејмерски лаптоп, Legion 5, останува ладен без разлика колку е оптоварен. Моќното аудио од 2х2W Harman звучниците, ќе ве понесе во играта со три-димензионалниот сараунд звук. Моделот е без оперативен систем. Боја - црна.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >