Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo Gaming Lenovo Legion

Lenovo Legion 7 15IMH05

15.6" FHD, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, RTX 2060 6GB GDDR6, no OS

94 890 ден
90371.43000000001

[Lenovo Legion 7 15IMH05 ] | LenovoOnline.mk

Lenovo Legion 7 15IMH05

15.6" FHD, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, RTX 2060 6GB GDDR6, no OS


Направен за гејмери, од гејмери

Стилизиран, со врвни перформанси и моќна графика. Lenovo Legion 7 е омилен гејмерски лаптоп создаден исклучиво за акција, брзина и победа. Лаптоп со изведба на работна станица - дизајниран за вас, љубителите на екстремни искуства, без разлика дали играте или работите на максимум. И без оглед каде сте, вашата ултра-продуктивна машина ќе биде насекаде со вас со својот Intel процесор, моќната видео картичка NVIDIA GeForce, мат-екранот, за да не ги уморите очите и божествениот звук на вградените звучници на Harman. Legion 7 е high-end мобилен компјутер, погоден и за игри и за тешки графички апликации. Моделот е без оперативен систем. Боја - темно сива.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >