Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkPad ThinkPad T Series

ThinkPad T15 Gen 1

15,6" FHD, i5-10210U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, Win 10 Pro

82 490 ден
78561.90000000001

[ThinkPad T15 Gen 1] | LenovoOnline.mk

ThinkPad T15 Gen 1

15,6" FHD, i5-10210U, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Graphics, Win 10 Pro


Бескомпромисен бизнис ултрабук

Тенок, лесен и супер продуктивен, новиот ThinkPad T15 Gen 1 ќе ви овозможи задоволство и ефикасност во работењето. Овој модел има Intel i5 процесор од последната генерациja, интегрирана графичка картичка, располага со 8GB RAM меморија, 512GB Solid State Drive и оперативен систем Windows 10 Pro. ThinkPad T15 има ултра силна батерија која трае до 10 часа - особено важно за долгите патувања.

Зошто да изберам ThinkPad?

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >