Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo Gaming Lenovo Legion

Legion 5 17IMH05 Phantom Black

17.3" FHD, i7-10750H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650 4GB GDDR6, no OS

66 990 ден
63800.0

[Legion 5 17IMH05 Phantom Black ] | LenovoOnline.mk

Legion 5 17IMH05 Phantom Black

17.3" FHD, i7-10750H, 8GB, 512GB SSD, GeForce GTX 1650 4GB GDDR6, no OS


Направен за гејмери, од гејмери

Надградувајќи се на веќе импресивната NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 графичката картичка, нуди неверојано брз и тивок перформас. Со помош на системот Coldfront 2.0, 17-инчниот гејмерски лаптоп, Legion 5 останува ладен без разлика колку е оптоварен. Моќното аудио од 2х2W Harman звучниците, ќе ве понесе во играта со три-димензионалниот сараунд звук. Моделот е без оперативен систем. Боја - црна.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >