Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Галантерија Монитори

Lenovo Legion Y27q-20

27" 2560 x 1440, HDMI/DisplayPort/USB, 1000:1, 350 nits

38 990 ден
37133.33

[Lenovo Legion Y27q-20] | LenovoOnline.mk

Lenovo Legion Y27q-20

27" 2560 x 1440, HDMI/DisplayPort/USB, 1000:1, 350 nits


Импресивно гејмерско искуство

ВНИМАНИЕ! Моделите по нарачка се достапни 30-60 работни дена од денот на нарачката!

Мониторот Lenovo Legion Y27q-20 ви нуди импресивно гејмерско искуство, кое сигурно ќе ви го забрза пулсот. Широкоаголниот IPS панел овозможува зачудувачка јасност со вистински бои. Времето на одговор од 1ms и стапката на освежување од 165Hz, ви даваат предност кога е најважно. Иновативната технологија за компатибилност, NVIDIA G-SYNC, ја носи играта на едно ново ниво, продуцирајќи "ultra-smooth" слики, редуцирајќи ја графичката дисторзија (screen tearing ) и заматеноста при движење.

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >