Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkPad ThinkPad X Series

ThinkPad X1 Carbon Gen 8 (WWAN)

14" UHD, i7-10710U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, Win 10 Pro

N.A.

[ThinkPad X1 Carbon Gen 8 (WWAN)] | LenovoOnline.mk

ThinkPad X1 Carbon Gen 8 (WWAN)

14" UHD, i7-10710U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, Win 10 Pro


Бескомпромисен бизнис ултрабук

ВНИМАНИЕ! Моделите по нарачка се достапни 30-60 работни дена од денот на нарачката!

ЦЕНА: 149.990 ден.

Новиот модел на легендарниот ThinkPad X1 Carbon е уште поимпресивен. IPS дисплејот овозможува агол на гледање до 170 степени. Високите перформанси на X1 Carbon се загарантирани со моќниот Intel Core i7 процесор, 16GB меморија и 512GB SSD диск. Батеријата има до 13.5 часа траење и се полни до 80% за само 1 час благодарение на технологијата Rapid Charge. Боја - црна.

Зошто да изберам ThinkPad?

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >