Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkPad ThinkPad X Series

ThinkPad X1 Carbon Gen 8

14" FHD, i7-10510U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, Win 10 Pro

131 874 ден
113 990 ден
108561.90000000001

[ThinkPad X1 Carbon Gen 8] | LenovoOnline.mk

ThinkPad X1 Carbon Gen 8

14" FHD, i7-10510U, 16GB RAM, 512GB SSD, Intel UHD Graphics, Win 10 Pro


Бескомпромисен бизнис ултрабук

Новиот модел на легендарниот ThinkPad X1 Carbon е уште поимпресивен. IPS дисплејот овозможува агол на гледање до 170 степени. Високите перформанси на X1 Carbon се загарантирани со моќниот Intel Core i7 процесор, 16GB меморија и 512 GB SSD диск. Батеријата има до 13.8 часа траење и се полни до 80% за само 1 час благодарение на технологијата Rapid Charge. Боја - црна.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачкаЗошто да изберам ThinkPad?

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >