Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни Lenovo IdeaPad IdeaPad 3 Series

IdeaPad 3 15ITL6 Arctic Grey

15.6" FHD, i3-1115G4, 4GB, 256GB SSD, UHD Graphics, no OS

27 490 ден
26180.95

[IdeaPad 3 15ITL6 Arctic Grey] | LenovoOnline.mk

IdeaPad 3 15ITL6 Arctic Grey

15.6" FHD, i3-1115G4, 4GB, 256GB SSD, UHD Graphics, no OS


15.6-инчен стилски и тенок лаптоп со високи перформанси

Новиот IdeaPad 3 не го изневерува стилот на Lenovo за сигурен, мултимедијален лаптоп. IdeaPad 3 доаѓа со интегрирана видео картичка, висока резолуција на екранот и неверојатен квалитет на звук, што го гарантираат Dolby Audio 1.5W x 2 звучниците. Лаптопот доаѓа со последната генерација на процесори Intel Core i3, 4GB RAM, 256GB SSD и без оперативен систем. Боја - сива.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >