Ексклузивна Lenovo продавница

СОВРШЕН, СПОРЕД ВАШИТЕ БАРАЊА

Четвртата генерација X1 Carbon е создаден како одговор на Вашите барања. Новиот X1 Carbon ги комбинира најдобрите решенија од ThinkPad дизајнот со последнате напредна технологија. За да го добиете најдоброто од најдобрата алатка за работа - ThinkPad. Легендарно сигурен и совршено дизајниран - за да ги задоволи и највисоките очекувања за дизајн, издржливост и перформанси.


ПРАКТИЧНО НЕУНИШТЛИВ

ThinkPad X1 Carbon e прекрасна противречност - елегантен, тенок и лесен, но практично неуништлив и супер продуктивен. Со куќиште, изработено од јаглеродни влакна, бескомпромисно опремен и тестиран за издржливост за голем број воени стандарди, X1 Carbon е исклучителен, посебен - како спортски автомобил, вселенски брод или друга машина од врвната технологија.
Замрзнувани, смачкувани, детонирани - докажано поиздржливи од било кога.
Лаптопите ThinkPad заслужено одговараат на воениот стандард Mil-SPEC 810G.


КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Screen
 • CPU
 • Video
 • RAM
 • Internal storage
 • Weight
 • Battery life
 • OS
 • 14”WQHD (2560x1440), IPS
 • Up to the latest Intel® Core™ i7
 • Intel HD Graphics 520
 • Up to 16GB
 • Up to 1ТB PCIe NVMe SSD
 • 1.17 kg
 • Up to 11 hours
 • Up to Windows 10 Pro

НАЈДОБРОТО ОД X1 CARBON

Бескомпромисно тенок

X1 Carbon е најлесниот во светот 14-инчен бизнис лаптоп со тежина од 1,17 кг и најтенкиот ThinkPad било кога создаден - со дебелина 16,45 мм. Нека не Ве залажува ултра-тенкиот профил на ThinkPad X1 Carbon - тој е еден од најпознатите во својата класа и има подобрена батерија и ладење.

Извонредно жива слика

X1 Carbon e со импресивен ColorBurst дисплеј со резолуција WQHD, IPS и antiglare прекривен слој за појасен текст, живописни слики и вистински бои. IPS технологијата овозможува до 180 степени широк агол на гледање.

Долго траење на батеријата

Со X1 Carbon можете да работите цел ден со едно полнење на батеријата, бидејќи батеријата издржува до 11 часа. Ако сепак треба да ја наполните - само за 1 час таа достигнува 80% полнење, благодарение на Rapid Charge технологија.

Совршено ладење

И покрај својот ултра тенок дизајн, новиот X1 Carbon е со подобро ладење од кога било. Дизајнот на перките на вентилаторот е подобрен. Така X1 Carbon ја овозможува продуктивноста која се очекува од него, со ниско ниво на бучава и одлично ладење.

Помоќен од кога било

Високата ефикасност на 4-та генерација Х1 Carbon е загарантирана со супер брзата меморија на Samsung PCIe NVMe SSD и 6-та генерација Intel Core i7 процесорот со vPro кој овозможува поголема сигурност.

Чист работен простор

Вашиот X1 Carbon поврзете го бежично со ThinkPad WiGig докинг станица по избор. Таа претставува десктоп центар, вклучувајќи LAN, видео излези, USB порти и друго, кои може да ги користите без да имате кабли на работниот простор.*Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, Intel Logo, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, Intel Inside Logo, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi и Xeon Inside се трговски марки на Intel Corporation во САД и други земји.