Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkPad ThinkPad P Series

ThinkPad P53

15.6" FHD, i7-9750H, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA Quadro T1000 4GB, no OS

N.A.

[ThinkPad P53] | LenovoOnline.mk

ThinkPad P53

15.6" FHD, i7-9750H, 8GB, 256GB SSD, NVIDIA Quadro T1000 4GB, no OS


Мобилни работни станици со високи перформанси

ВНИМАНИЕ! Моделите по нарачка се достапни 30-60 работни дена од денот на нарачката!

ЦЕНА: 105.590 ден.

ThinkPad P53 ја комбинира моќта и сигурноста на работната станица со квалитетот на ThinkPad. P53 се целосно опремени и сертифицирани за ракување со апликации кои бараат поголема моќ на обработка. Овој модел има Intel Core i7 процесор, 8GB RAM меморија, 256GB SSD и графичка картичка NVIDIA Quadro T1000 4GB GDDR5. Екранот е 15.6" со FullHD резолуција, IPS матрица и Dolby Vision HDR 400. Моделот е без оперативен систем.

Зошто да изберам ThinkPad?

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >