Специјализирана Lenovo продавница
Почеток Преносни ThinkBook ThinkBook 14

ThinkBook 14s Yoga G2 IAP Mineral Grey

14" FHD Touch, i7-1255U, 16GB RAM, 512GB SSD, Iris Xe Graphics, Win 11 Pro

89 190 ден
84942.86

[ThinkBook 14s Yoga G2 IAP Mineral Grey] | LenovoOnline.mk
Lenovo Essential USB mouse
PN: 4Y50R20863

690.00 ден
Lenovo ThinkPad Basic Backpack
PN: 4X40K09936

1990.00 ден

ThinkBook 14s Yoga G2 IAP Mineral Grey

14" FHD Touch, i7-1255U, 16GB RAM, 512GB SSD, Iris Xe Graphics, Win 11 Pro


Стилски, тенок и лесен лаптоп за работа во движење

Наменет за модерни професионалци, овој исклучително стилски лаптоп е совршен за работа во движење. Овој лаптоп има четири режими на користење што им овозможува на корисниците да можат ефикасно да работат од каде било. Екранот на допир овозможува интуитивна навигација, додека ултра тесните рамки го максимизираат достапниот простор на екранот кога креирате. Технологијата Dolby Vision и опсегот на бои од 100% sRGB нудат богата и длабока репродукција на бои за живописно визуелно искуство. Моделот е со Intel Core i7 процесор, 16GB RAM и 512GB SSD. Моделот е со сива боја, има ThinkBook Yoga Integrated Smart пенкало и Windows 11 Pro оперативен систем.

Контактирајте нè за потврда на залихата пред секоја нарачка

Бесплатна достава

Доставата на производи над 6 000 денари е бесплатна за целата земја
повеќе информации >